Drużyna Niemiec po przerwie 2 letniej powraca na europejski piedestał w młodzieżowej piłce nożnej. Trenowani przez selekcjonera Stefana Kuntza zawodnicy zwyciężyli po naprawdę emocjonującym meczu z drużyną Portugalii wynikiem 1:0. Dla graczy niemieckiej drużyny to był kolejny z rzędu finał młodzieżowych Mistrzostw Europy. W 2 poprzednich meczów piłkarze niemieccy 2 razy się mierzyli z hiszpańską drużyną narodową. Niemiecka ekipa w 2017 roku pokonała zespół Hiszpanii. Piłkarze ekipy z Hiszpanii 2 lata później się zrewanżowali i zwyciężyli w finale 2:1. W tym przypadku kadra Niemiec zmuszona była walczyć z portugalską ekipą, która również marzyła o tym by zdobyć to prestiżowe trofeum. Finalnie jednak triumfowali niemieccy gracze wynikiem jeden do zera, a trafienie rozstrzygające strzelił Nmecha w pierwszych minutach 2 odsłony.