W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20:00 odbył się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O spotkaniu tym szybko zrobiło się bardzo głośno i do tej pory jest to jeden z wiodących tematów wśród wszelkich mediów. Był to pierwszy wzajemny wywiad księżnej Meghan i księcia Harry'ego po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania z Winfrey para wgłębiła nas w szczegóły swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Co więcej, na podstawie zamieszczonego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym starciu w królewskiej rodzinie stoją raczej po stronie królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Mimo tego nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest niespotykanie odmienne, zależnie od sympatii politycznych i wieku. Brytyjskie tabloidy informują, iż jeżeli Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili nieodwracalnie swoją możliwość. Prócz wspomnianych wcześniej kwestiach królewska para poruszyła też sferę tego, iż książe nie spostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, zajmujący się przetwarzaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, poprosili 4 profesjonalistów interpretujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego publikacją. Profesjonaliści, w tym przeszły prasowy sekretarz brytyjskiej królowej, omówili cały wywiad, zarzucając przy tym Winfrey stronniczość a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Winfrey z Harrym a także Meghan zaprezentowany został w wieczorem w TVN24. Wówczas rozmowę tą obserwowało średnio szacunkowo milion odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem na rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Jednocześnie mówi się, iż wywiad ten potwierdził legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która jest w stanie wyciągnąć ze swojego rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Mając na względzie niesłychane rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wielokrotnie. Bezsprzecznie można stwierdzić, iż temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością cały czas analizowany.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz