W prawie 80 miastach w naszym kraju oraz w 20 na całym świecie, protestować ruszyły pełnoletnie kobiety, a również i mężczyźni na równi z młodszymi osobami, celem dania wyrazu rozczarowaniu w związku z treścią ogłoszenia Trybunału Konstytucyjnego na temat prawa do usunięcia ciąży. W czwartkowy poranek 22 października, Trybunał zadecydował, że prawo do usunięcia ciąży w sytuacji niepoprawnie rozwijającego się embrionu ma być niezgodne z polską Konstytucją. Od czasu ogłoszenia owej zmiany stale trwają strajki, mające na celu uzewnętrznienie sprzeciwu w tejże sferze. Manifestującym asystują takie hasła jak "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Skandowane są też teksty, jak na przykład "Wyp*******ć", a także "***** ***", z czego w odpowiednie pola da się wstawić tekst, w ostry sposób sugerujący partii rządzącej się wynosić. Młodzi ludzie, jak i starsi Polacy udali się na ulice, aby okazać swoją jedność z Paniami, którym zostały odebrane racje do wybierania dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy obywateli w wielu polskich miastach jak i tysiące w innych krajach chce zaznaczyć, że taka norma prawna nie powinna być przyjęta i wypowiedzieć swoje wzburzenie odnośnie stanowiska obecnie panującego rządu.

Ogrom manifestujących pojawia się na ulicach miast

Już na samym początku na protest przyszło niemało ludzi, w szczególności zirytowanych kobiet. W większych miejscowościach, strajkujących były tysiące, jednakże też w niewielkich miasteczkach społeczność pokazywała swój sprzeciw, stawiając się pod budynkami władzy oraz wybierając się na "spacery". Na demonstracjach skandowanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, z kolei na plakatach można było odczytać różnego rodzaju napisy i rysunki, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" lub No women, no kraj. Mimo wszystko jednak faktycznym atrybutem, który pojawia się permanentnie, jest błyskawica w czerwonym kolorze. Pełno celebrytów oraz internetowych osobistości albo dołącza do demonstracji, idąc na ulice swoich miast, albo publikuje informacje w mediach społecznościowych, prezentując swoje wsparcie dla strajku. Przedstawiciele Kościoła Katolickiego a także rządząca partia, którzy zachęcają do wycofania się sądzą, że Strajk Kobiet to napór, który ma zniszczyć Polskę.

Na terenie całej Polski aż 400 000 ludzi uwidoczniło się na wielu ulicach miast w aż ponad czterystu protestach, z kolei największą liczbę osób manifestujących można było zobaczyć w stolicy Polski. Demonstracje na niezwykle szeroką skalę ogarnęły dodatkowo Poznań, Szczecin, Kraków jak też mnóstwo innych miast wojewódzkich. Nie wolno zapominać o demonstracjach w Londynie, Niemczech, we Włoszech, ale i także w Australii, czy Norwegii. Liczne demonstracje, które mają na celu spór o prawa kobiet w naszym kraju można zobaczyć praktycznie każdego dnia na ulicach miast. W piątek 30 października ma mieć miejsce największy do tej pory strajk.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz